Kényelmes ruházat, amelyben komfortosan tudsz mozogni, jól szellőzik és lehetőleg nem csúszós anyagból készült, valamint jógaszőnyeget, amennyiben van (ha szükséges előzetes egyeztetés után jógamatracot tudok biztosítani a számodra).
Kérlek, könnyebb ételt lehetőleg 1 órával a foglalkozás előtt már ne egyél, egy nagyobb főétkezés és a jógaóra között pedig érdemes minimum 1,5 vagy akár 2 órát is hagyni. amennyiben mégis éhesnek érzed magad óra előtt, akkor ebben az esetben mindig pár falat gyümölcs javasolt csak. Palackos víz nyugodtan lehet nálad az óra alatt.
Amennyiben egészségesnek érzed magad, akkor bármely típusú gyakorlást szívből ajánlom. A legtöbb esetben akkor is jógázhatsz, ha valamilyen egészségügyi problémával küzdesz. Ilyenkor az előzetes konzultásió során azt is alaposan átbeszéljük, hogy az adott állapotodban számodra milyen típusú gyakorlás a leginkább javasolt.
azonban, ha a kezelőorvosod kifejezetten eltiltott a mozgástól, abban az esetben nem javaslom a jógagyakolást egészen addig, míg az orvos mást nem tanácsol.
A pontos helyszínt mindig egyénenként pontosítjuk, a legelső alkalom előtt, az adott vendég igényeinek megfelelően.
Legjellemzőbb, hogy az otthonában/otthonodban tartjuk az órát. A relatíve kis helyigény miatt a legtöbb esetben ez a legoptimálisabb, így saját környezetedben jógázhatsz, és az órára érkezés idejét és fáradalmait is áthidalja ez a verzió.
Amennyiben otthonodban bármilyen okból mégsem lenne rá lehetőség, hogy megtartsuk az órát, akkor egy külső helyszínen bérelt teremben, a város több pontján van lehetőség az óra megtartására, Ebben az esetben a terembérlés plusz költsége hozzáadódik a kezelés alapköltségéhez.
A magán jógaórák időpontjait mindig előzetesen egyeztetjük úgy, hogy minden esetben megtaláljuk a legjobb időpontot, legyen szó egyszeri alkalomról vagy rendszeres együttműködésről. A különböző jógastúdiókban tartott csoportos órák időpontjai az órarendben megtalálhatóak.
Minden esetben a gyakorló igényeihez és céljaihoz igazítva, személyre szabott az órák felépítése. Hiszen mindannyian mások vagyunk, így a sikeresebb fejlődés érdekében mindenkit más-más úton fogja a jóga elvezetni a megfelelő eredmény eléréséhez.
Bárki érezheti szükségét, hogy a jógát egyedül, személyre szabottan gyakorolhassa. Akár rendszeresen szeretnél magán órán részt venni, akár egy-egy alkalommal a saját vagy a csoportos órai gyakorlásodat kiegészítve eseti jelleggel érzed szükségét, egy magántanár megfelelő segítséget nyújthat számodra a hozzád igazított gyakorlás kialakításában.
Ez nagyban függ az egyéni céljaidtól. Általánosságban elmondható, hogy már a heti egyszeri jógagyakorlás is rengeteg pozitív változást tud elindítani, azonban a heti két-háromszori gyakorlással a jóga jótékony hatásai még intenzívebben jelentkeznek. Természetesen ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy heti három magánórára van szükség (kivéve persze, ha kifejezetten ezt szeretnéd 😊), hanem a lehetőségeidtől és személyes igényeidtől függően érdemes a rendszeres heti gyakorlásodat kiegészíteni és egy tapasztalt oktató segítségével személyre szabni a jógagyakorlásodat, hogy a heti egy-két-három vagy akár többszöri gyakorlásod során a számodra legtöbb fejlődést elősegítő gyakorlatokat végezhesd. Mint látható, a magán jógaóra rendszeressége is sokban függ a te céljaidtól. Lehet hetente akár egy vagy több alkalom, de rendszeres csoportos óralátogatás, esetleg otthoni jógázás mellé, ha már nagyobb a jógában való jártasságod, tökéletesen elég lehet a kétheti, esetleg havi egyszeri magán órán való részvétel is.
Csak úgy, mint a magán jógaóráknál is, a kezelés legjellemzőbben a saját otthonod kényelmében zajlik, ugyanis a kezeléseknek kicsi a helyigénye és nem igényel különlegesebb eszközöket (mint pl. masszázságyat sem). Amennyiben ez nem megoldható, akkor egy külső helyszínen bérelt teremben, a város több pontján van lehetőség az óra megtartására. Ebben az esetben a terembérlés plusz költsége hozzáadódik a kezelés alapköltségéhez.
A kezelések időpontját csak úgy, mint a helyszínt mindig előzetesen egyeztetjük úgy, hogy minden esetben megtaláljuk a legjobb időpontot, legyen szó egyszeri alkalomról vagy rendszeres együttműködésről.
Az előzetes konzultáció során megbeszéljük, hogy mi az az ok amiért szeretnél részt venni egy kezelésen és hogy jelenleg milyen fizikai és egészségügyi állapotban vagy. Minden alkalommal ezek alapján állítom össze, személyre szabottan a kezelést. Bárki igénybe veheti a kezelést, kivéve, ha olyan egészségügyi probléma áll fent, amely során orvosilag ellenjavalt vagy tiltott bármilyen masszázs jellegű kezelés. Ilyen esetben kérlek mindenképp konzultálj előbb kezelőorvosoddal.
Az előzetes konzultáció során megbeszéljük, hogy mi az az ok amiért szeretnél részt venni egy kezelésen és hogy jelenleg milyen fizikai és egészségügyi állapotban vagy. Ugyanis ezektől nagyban függ az ajánlott rendszeressége kezeléseknek. Általánosságban elmondható, hogy konkrét probléma esetén érdemes lehet a heti esetleg kétheti kezelés az első időszakban (a kezelendő személy állapotától függ ennek az időszaknak a hossza), a későbbiekben pedig vagy ha alapvetően is rekreációs céllal kívánod igénybe venni a kezelést a négy-hat hetenkénti ismétlés tökéletesen elegendő.
Ha minden rendben van a babával, nyugodtan folytasd azt a mozgásformát, amit a várandósságod előtt is rendszeresen végeztél. (A túl intenzív, túlságosan megerőltető és jelentősebb vérbőséget okozó mozgásformák a magzat védelmének érdekében már ilyenkor is kerülendőek.)
Fontos azonban, hogy az óra előtt mindenképpen tájékoztasd az oktatót/edzőt – ha van – arról, hogy várandós vagy!
Mivel ebben az időszakban tapad meg véglegesen a placenta, ezért inkább pihentető, relaxációs, és meditációs mozgásformák javasoltak, illetve az ilyen jellegű jógaórák, vagy az otthon való sok pihenést.
Fontos azonban, hogy az óra előtt mindenképpen tájékoztasd az oktatót/edzőt – ha van – arról, hogy várandós vagy!
Igen végig, kivéve, ha a mozgást épp nem javasolta vagy éppen kifejezetten megtiltotta az orvosod. tapasztalatom szerint, a legtöbb kismama kifejezetten élvezi a jógázást és sokan járnak még a 39-40. héten is jógázni 😊
Hasizom gyakorlatok, intenzív hátrahajlás, fordított testhelyzet (pl. gyertya), erős csavarás, ill. ikerterhességnél nagy terpesz. Minden más gyakorlatból csak annyit végezz, amennyi jól esik.
Természetesen az óra alatt bármikor kimehetsz wc-re. A gátizom gyakorlatokat kifejezetten kérjük, hogy üres hólyaggal végezd, ezért óra közben a gyakorlás előtt szoktunk pár perc szünetet tartani.